This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

Blog

Dzbanek filtrujący – czym kierować się podczas zakupu?

W ostatnich latach dzbanki filtrujące zyskały na popularności. Jakość w wody wodociągowej stale się pogarsza. Doprowadzenie jej do stanu nadającego się do spożycia wymaga zastosowania wielu środków, co nie służy naszemu zdrowiu. Ponadto jej smak nie należy do najlepszych. Właśnie dlatego coraz więcej osób pije wyłącznie butelkowaną wodę mineralną. Na dłuższa metę jest to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Tańszą oraz wygodniejszą alternatywą jest dzbanek filtrujący. Jest to inwestycja jednorazowa, ale co pewien czas należy wymienić w nim filtry. Pomimo tego generowane koszty będą o wiele niższe, szczególnie w przypadku wieloosobowej rodziny. O czym należy pamiętać podczas zakupu dzbanka filtrującego?

Pojemność dzbanka

Wielkość dzbanka filtrującego bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Oczywistym jest, że im więcej domowników, tym większą pojemność należy wybrać. Podobnie jest w przypadku osób, które dużo czasu spędzają w kuchni np. gotując. Filtry do wody dzbankowe muszą być kompatybilne z posiadanym dzbankiem. Właśnie dlatego prawidłowy wybór pojemności jest podstawą. Czasami lepiej kupić produkt odrobinę za duży, ale mieć pewność, że sprawdzi się on w każdej sytuacji. Często potrzeby użytkowników się zmieniają, a rodzina może się powiększyć. Lepiej zainwestować raz, a dobrze.

Jakość filtru

To filtr umieszczony w dzbanku odpowiada za efektywne oczyszczenie wody. Nie warto kupować produktów z najniższej półki cenowej – owszem są one tańsze, ale ich działanie jest mierne. Szeroki asortyment wysokojakościowych, a zarazem ekonomicznych w zakupie filtrów dzbankowych znajduje się w sklepie Aquamelior. Można tam znaleźć wyłącznie sprawdzony i starannie wyselekcjonowany asortyment.
Dobry filtr ma za zadanie usunąć z wody wszelkie zanieczyszczenia, metale ciężkie, a także pozostałe szkodliwe związki. Warto również zwrócić uwagę, czy dany model nie tworzy tzw. efektu kapilarnego. Wkład powinien całą swoją powierzchnią filtrować ciecz.

Wskaźnik zużycia

Zgodnie z tym, o czym wspomniano wyżej, filtry w dzbankach należy regularnie wymieniać. U jednych zużycie następuje wolniej, u innych szybciej. Wpływa na to głównie częstotliwość użytkowania dzbanka filtrującego, a także twardość wody. Im twardsza woda, tym krótsza żywotność filtra.
Istotnym jest, aby dzbanek posiadał wskaźnik zużycia. Będzie on przypominał o tym, że należy wymienić wkład. Jest to spore ułatwienie dla użytkowników, ponieważ nie trzeba pamiętać o tym, kiedy ostatni raz był wymieniany filtr.

Sorry, the comment form is closed at this time.